החזר מס עוסק פטור

עמנואל
עמנואל
החזר מס עוסק פטור

מה זה בכלל עוסק פטור ?

עוסק פטור בהגדרתו הוא עוסק זעיר שנכון לשנת 2024 לא עובר את ההכנסות של 120 אלף ש״ח בשנה. רבים מהעסקים אוהבים להתחיל בלפתוח עוסק פטור לפני עוסק מורשה / חברה בע״מ . כי יש את ההטבות שבאות עם העוסק פטור, כמו חיסכון בעלויות של הנהלת חשבונות , אי תשלום מע״מ.


האם אפשר לקבל החזר מס על עוסק פטור?

אכן כן, אפשרי ומומלץ להגיש בקשת החזר מס על עוסק פטור. מצד אחד עוסק פטור אינו חייב בתשלום מע”מ, אך מצד שני, הוא עדיין חייב בתשלום מס הכנסה. לכן, אם עוסק פטור שילם יותר מס הכנסה ממה שהוא היה אמור לשלם במהלך שנת מס קלנדרית, הוא יכול וכדאי לו להגיש בקשה להחזר מס.


סוגים של החזרי מס לעוסקים פטורים

החזרי מס לעוסקים פטורים יכולים להינתן בגין תשלומי יתר, נקודות זיכוי, השכלה, ילדים וגביית יתר של מיסים, כאשר האחרון נקרא לעיתים גם “מס שלילי”. הנה הסבר קצר על כל סוג החזר:


  • מס שלילי: מצב זה מתרחש כאשר משלמים מיסים גבוהים ממה שאמורים בפועל לשלם.
  • נקודות זיכוי: ניתן יכול להזדכות על נקודות זיכוי בגין הורים לילדים, תרומות לנזקקים ועוד.
  • השכלה: עוסק פטור יכול להזדכות על הוצאות שכר לימוד, דמי הרשמה ספרים וכו’.
  • ילדים: עוסק פטור יכול להזדכות על הוצאות ילדים, כגון הוצאות מזון, לבוש, תרבות ועוד.

מה כולל תהליך קבלת החזר מס לעוסק פטור?

תהליך קבלת החזר מס לעוסק פטור מורכב מכמה שלבים שונים, ואלו הם העיקריים שבתהליך:


  • מילוי טפסים: עוסק פטור צריך למלא את כלל הטפסים הרלוונטיים להחזרי מס לעצמאיים, בצירוף פרטים אישיים, פרטי העסק והוצאות שונות.
  • הצגת מסמכים: עוסק פטור צריך להציג מסמכים המעידים על ההוצאות שהוא טוען להן, כגון חשבוניות מס וקבלות.
  • בדיקה של רשויות המס: לאחר הצגת המידע הרלוונטי, רשויות המס בודקות את הבקשה להחזר המס. אם הבקשה מאושרת, רשויות המס מעבירות את ההחזר לעוסק הפטור.
האם אני זכאי להחזר מס?

האשר פרטים כאן, ויעצי החזר מס יחזרו לבדיקת הזכאות שלך בהקדם האפשרי.

מהו החזר ותיאום מס לעוסק פטור שהוא גם שכיר?

על פי פקודת מס הכנסה, עוסק פטור שהוא גם שכיר מחויב לבצע תיאום מס בהתאם לסוגי עבודותיו וההכנסה מאלו. בתוך כך, תיאום מס למעשה מאפשר לעוסק הפטור לקבל את ההטבות והניכויים המגיעים לו, כגון נקודות זיכוי, הוצאות השכלה והוצאות ילדים. חלק מהאנשים נוהגים לטעות ולחשוב שתיאום מס נועד כדי שמס הכנסה יוכלו לגבות מיסים גבוהים יותר, ולכן אנשים לעיתים מתחמקים מתיאום המס. אם תחליטו לפעול ככה, שלא כחוק, דעו כי אתם מפסידים את החזרי המס הפוטנציאליים שמגיעים לכם.


לקריאת מאמר בנוגע להחזר מס מקוון 

איך מחשבים את גובה המס?

חישוב גובה המס לעוסק פטור מורכב משני שלבים עיקריים: חישוב ההכנסה החייבת במס וחישוב המס השולי. במילים אחרות, רכזו את כל ההכנסות שהפקתם מהעסק שלכם, כולל מקדמות, תשלומים סופיים וטיפים. מצד שני, צרפו את כל ההוצאות של העסק הקשורות ישירות להפקת ההכנסה (כמו שכ”ד, חשבונות, ציוד משרדי, הוצאות רכב, עלויות פרסום ושיווק, הוצאות מחשוב ועוד). בתוך כך, השלב הבא יהיה לחשב את ההכנסה החייבת במס על ידי הפחתת ההוצאות המוכרות מסך ההכנסות מעסק פטור.


איך מגישים בקשה להחזר מס?

בקשה להחזר מס לעוסק פטור, ניתן להגיש באופן מקוון באתר רשות המיסים, או באופן ידני במשרדי רשות המיסים. עם זאת, ההמלצה הנכונה ביותר היא להיעזר בבעלי מקצוע שזהו התחום שלהם – יועצי מס. בחברת Tax-Back תוכלו להסתייע ביועצי מיסים מנוסים במיוחד, שיוכלו לעזור לכם בריכוז כלל המסמכים הרלוונטיים, בהגשת הבקשה ובזירוז הטיפול בה. אם אתם צריכים מידע נוסף מאת הצוות, תוכלו ליצור קשר כעת ולבדוק אחת ולתמיד – כמה כסף מגיע לכם ישירות לחשבון העו”ש? – צרו קשר כעת ובררו!


אודות כותב המאמר:
Picture of עמנואל שרקי
עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי שנתיים באושר ועושר.
האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך

תוכן עניינים

תוכן עניינים

האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך