החזר מס רטרואקטיבי

עמנואל
עמנואל
החזר מס רטרואקטיבי

האם ניתן לקבל החזר מס הכנסה רטרואקטיבי?

אכן כן, לא רק שניתן לקבל החזר מס הכנסה רטרואקטיבי, אלא שחשוב לעשות זאת ולהגיש את הבקשה למס הכנסה. אחרת, אתם פשוט מפסידים כסף ששוכב בקופות המדינה, וכסף זה מיועד בדיוק למטרות האלו של החזרי מיסים.


למה כדאי להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבי?

  • כסף שמגיע לכם: החזר מס רטרואקטיבי הוא כסף ששילמתם לרשויות המס בטעות, ולכן הוא מגיע לכם! אל תתנו לו לשבת בקופות המדינה – הגישו בקשה ותקבלו אותו חזרה.
  • פשוט יותר ממה שחושבים: תהליך הגשת הבקשה פשוט ממה שרבים חוששים. ניתן לעשות זאת באופן מקוון באתר רשות המסים, בעזרת תוכנת מחשב ייעודית, או באמצעות רואה חשבון.
  • שווה את ההשקעה: גם אם אתם חוששים שהתהליך מורכב או יקר, זכרו שכל שקל שתחזירו הוא שווה ערך. ייתכן שתופתעו לגלות כמה כסף מגיע לכם!
  • הזמן דוחק: ניתן להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה. ככל שתגישו קודם, כך תקבלו את הכסף מהר יותר.

מי זכאי לקבל החזר מס רטרואקטיבי?

בין אם מדובר על החזרי מס בגין סיבות אלו או האחרות, החוק בישראל מאפשר לקבל החזרי מס הכנסה רטרואקטיביים עד 6 שנים משנת המס הקלנדרית. בתוך כך, החזרי מס רטרואקטיביים ניתנים במספר מקרים, כמו למשל במקרים הבאים:


  • אי מימוש נקודות זיכוי: אם הייתם זכאים לנקודות זיכוי אך לא מימשתם אותן, תוכלו לקבל החזר מס רטרואקטיבי על סכום המס היחסי בהתאם.
  • הטבות מס שלא מומשו: אם זכיתם להטבות מס, כגון פטור ממס או הנחה במס, אך לא מימשתם אותן, תוכלו לקבל החזר מס.
  • מס שגוי: אם נעשתה טעות במס ששילמתם, כגון גביית יתר של המס, תוכלו לקבל החזר מס רטרואקטיבי.
  • תרומות רטרואקטיביות: אם תרמתם לגופים מוכרים אך לא מימשתם את זיכוי המס עבור התרומות בעת הגשת הדוח השנתי, תוכלו לקבל החזר מס בדיעבד.

מה כולל תהליך קבלת החזר מס רטרואקטיבי?

בין אם תגישו את הבקשה להחזר באופן עצמאי, או שמא תיעזרו בצוות tax-back, תהליך קבלת החזר מס רטרואקטיבי כולל בד”כ את השלבים הבאים:


  • בדיקת זכאות: ניתן לבדוק את זכאותכם לבד, אך ההמלצה הנכונה היא להיעזר בחברה חיצונית אשר כוללת יועצי מס. זאת, עקב הצורך בהגשת נתונים מדויקים על מנת לוודא האם אתם זכאים או לא.
  • איסוף מסמכים: המסמכים הדרושים תלויים בסיבה שבגינה אתם מגישים את הבקשה. לדוגמה, אם אתם מגישים את הבקשה בגין אי מימוש נקודות זיכוי, תצטרכו להציג את הדוחות השנתיים שלכם, את אישורי ההכנסה שלכם ואת אישורי הנקודות זיכוי שלכם.

לאחר 2 השלבים הנ”ל, מגישים את הבקשה כשהיא מעובדת ומוכנה בהתאם לכל הפקטורים הרלוונטיים.

האם אני זכאי להחזר מס?

האשר פרטים כאן, ויעצי החזר מס יחזרו לבדיקת הזכאות שלך בהקדם האפשרי.

החזר מס רטרואקטיבי – איך מחשבים את גובה המס?

בין אם אתם מעוניינים לקבל החזר בגין סיבות מס כאלו או אחרות, גובה החזר המס הרטרואקטיבי מחושב לפי נוסחה מדויקת. כאשר אתם נעזרים בחברת יועצי מס עבור קבלת ההחזר, אותם יועצי מס משתמשים במחשבונים מיוחדים כדי לחשב את גובה המס שלכם. לצורך העניין, בד”כ סכום ההכנסה החייבת הוא הסכום של ההכנסה שחייבת במס, לאחר ניכוי הוצאות מוכרות. לפיכך, סכום ההטבות והזיכויים הוא הסכום של ההטבות והזיכויים שניתנים על פי חוק, כגון נקודות זיכוי, פטור ממס או הנחה במס. לדוגמה, אם ההכנסה החייבת שלכם היא 100,000 ₪, וזיכויי המס שלכם הם 20,000 ₪, ושיעור המס החל על ההכנסה שלכם הוא 25%, אז גובה ההחזר יהיה 5,000 ₪.


אדם מקבל החזר מס רטרואקטיבי

לסיכום, כיצד לזרז קבלת החזר מס רטרואקטיבי?

אם אתם חושבים שאתם זכאים להחזר מס רטרואקטיבי, מומלץ לפנות לאיש מקצוע מוסמך. בעוד שההמלצה הכללית עשויה להפנות אתכם לרואה חשבון, בהחלט אפשר להיעזר בחברת tax-back אשר כוללת בשורותיה את מיטב אנשי המקצוע בתחום ייעוץ המס. יועצי החברה יוכלו לסייע לכם לבדוק את הזכאות שלכם ולהכין את הבקשה להחזר מס, כמו גם לוודא שכל הכסף המגיע לכם מועבר כחוק לחשבון העו”ש בסופו של התהליך. עם ניסיון של שנים רבות בתחום ייעוץ המס, יועצי החברה יוודאו שהכסף שלכם יהיה שלכם, ולא “ישכב” לחינם בקופות המדינה.


החזר מס הוא נושא שיכול להיות מסובך עבור רוב האנשים , לכן הקמנו את חברת tax- back שתעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם. מלאו פרטים בטופס למטה ואנחנו נשתדל לחזור אליכם בהקדם האפשרי !

אודות כותב המאמר:
Picture of עמנואל שרקי
עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי שנתיים באושר ועושר.
האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך

תוכן עניינים

תוכן עניינים

האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך