החזר מס משכנתא

עמנואל
עמנואל
החזר מס משכנתא

הקדמה ורקע – החזר על המשכנתא, והאם ניתן לקבלה?

בין אם אתם לקראת נטילת משכנתא, תוך כדי התהליך של חיפוש נכס או שמא כבר יש לכם משכנתא שלקחתם, דעו שייתכן ואתם זכאים לכסף אשר מועבר ישירות לחשבון העו”ש שלכם. כיצד זה קורה? הכירו את המושג הבא – החזר מס על משכנתא. החזרי מס משכנתא ניתנים ע”י המדינה, כחלק מהשאיפה שלה לעודד כמה שיותר אזרחים לקחת משכנתאות. זוהי פעולה שהמדינה מעוניינת לעודד, מכיוון שהיא מניעה את השוק בישראל וחשובה להמשך בניית המדינה שלנו. לכן, לפני שרצים למלא טופס החזר מס משכנתא על הנכס שלכם, חשוב להבין שהכסף הזה מגיע לכם כחוק – אל תוותרו עליו. אז, לשאלתנו, התשובה היא: כן, אפשר לקבל החזר מס על משכנתא.


באילו מקרים יש זכאות לקבלת החזר מס על משכנתא?

ישנם שני מקרים עיקריים שבהם ניתן לקבל החזר מס על משכנתא:


  • רכישת ביטוח חיים למשכנתא.
  • ניהול עסק עצמאי מהבית.

יש לציין, ההוצאות על רכישת ביטוח החיים למשכנתא למעשה מוכרות כהוצאה מוכרת לצורכי מס. לצורך העניין, ניתן במקרים שונים לקבל החזר מס בגובה של 25% מההוצאה, עד תקרה של 10,000 ש”ח בשנה.

החזר מס על משכנתא – עצמאי שעובד מהבית

בין אם אתם מתפעלים עסק מהבית בתחום הזה או האחר, החזר מס על משכנתא עשוי לכלול החזרים כספיים של אלפי שקלים. עם זאת, לפני שממלאים טופס החזר מס משכנתא, חשוב להבין כי ישנם דגשים שייחודיים לעצמאים שעובדים מהבית. לצורך העניין, אם אתם עצמאים ומנהלים את העסק שלכם מהבית, הוצאות על ריבית משכנתא מוכרות באופן יחסי לשטח הבית המשמש לעסק. כלומר, אם הבית שלכם הוא בגודל 80 מ”ר, ו-16 מ”ר מהם משמשים לעסק, תוכלו לקבל החזר מס בגובה של 16% מההוצאה.


אפשר לקבל החזר מס על משכנתא לאחר סיום התשלומים?

האם אני זכאי להחזר מס?

האשר פרטים כאן, ויעצי החזר מס יחזרו לבדיקת הזכאות שלך בהקדם האפשרי.

באופן כללי, החזרי מס ניתנים עד 6 שנים רטרואקטיבית, כך שהתשובה היא: כן, ניתן לקבל החזר מס על משכנתא לאחר סיום התשלומים. ההחזר מגיע בגין הוצאות המימון של המשכנתא, כגון הריבית והעמלות, כאשר הבקשה צריכה לכלול בין היתר את המסמכים הבאים:

  • אישור על סיום התשלומים על המשכנתא.
  • אישור על ההוצאות המימוניות של המשכנתא.
  • הצהרת הכנסה שלכם ושל בני הזוג.

לאחר הגשת המסמכים שלעיל, מס הכנסה יבדוק את הבקשה ויחליט אם לאשר אותה. אם הבקשה תאושר, בתורו יקבל הנישום החזר מס בגובה אותן ההוצאות המשכנתא.

תהליך החזרי מס על משכנתא, ואיך מחשבים גובה מס?

ההליך לקבלת החזרי מס על משכנתא מתנהל ב-2 שלבים עיקריים: בדיקת זכאות והליך הגשת הבקשה עצמה. בתוך כך, ישנם מספר תנאים שצריכים להתקיים כדי להיות זכאים:


  • להיות תושבי ישראל.
  • לשלם מס הכנסה על הכנסות באופן שוטף.
  • להיות בעלי משכנתא של דירה כאן בארץ.
  • לשלם ריבית על המשכנתא.

אם אתם עומדים בתנאים אלו, תוכלו להגיש בקשה להחזר מס. יש לציין, לגבי חישוב גובה המס, גובה ההחזר על משכנתא מחושב על פי הסכום ששילמתם ריבית על המשכנתא במהלך השנה. בהקשר הזה של הדברים, הסכום המקסימלי להחזר מס הוא 25% מהריבית ששילמתם. לדוגמה, אם שילמתם 20,000 ש”ח ריבית על המשכנתא במהלך השנה, תוכלו לקבל החזר מס של עד 5,000 ש”ח.

לסיכום, כמה מילים על צוות Tax-Back והסיוע שיעניק לכם

בין אם אתם רוצים לקבל החזר מס על משכנתא בגובה כזה או אחר, כל שקל שאפשר לחסוך – הרי שזה מבורך. לכן, לפני שממלאים לבד טופס החזר מס משכנתא עבור החזרי מס משכנתא, חשוב לבדוק מיהם אנשי המקצוע שיוכלו לסייע לכם בקבלת הסכום המרבי ובזמן הקצר ביותר. אם אתם צריכים סיוע נוסף בכך, צרו קשר עם צוות Tax-Back וקבלו את המידע הנדרש לכם. בין אם מגיע לכם סכום כזה או אחר, תוכלו לקבל אותו ישירות לחשבון העו”ש שלכם, לעיתים גם אלפי ועשרות אלפי שקלים, כך שחשוב שלא תוותרו על זכותכם האזרחית לקבל את זכויותיכם.


אודות כותב המאמר:
Picture of עמנואל שרקי
עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי שנתיים באושר ועושר.
האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך

תוכן עניינים

תוכן עניינים

האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך