החזר מס על ריבית מפיקדון

עמנואל
עמנואל

רקע, החזר מס על ריבית מפיקדון ומי זכאי

החזר מס על ריבית מפיקדון או מתוכנית חסכון, למעשה מהווה הטבה כלכלית אשר ניתנת ליחיד או לזוג. הטבה זו ניתנת על פי סכום הריבית שהתקבלה על ידיהם, מפיקדון או מתוכנית חיסכון בבנק. בתוך כך, חשוב לדעת כי החזר מס זה ניתן רק על ריבית שהתקבלה מפיקדון, או מתוכנית חיסכון בבנק. יתרה מזאת, החזר מס זה ניתן רק על ריבית שהתקבלה במהלך שנת המס. לכן, כדי לקבל החזר מס זה, יש להגיש בקשה למס הכנסה עד ליום 31.12 של שנת המס, כלומר אותה שנה שלאחר השנה שבה התקבלה הריבית.


מי זכאי לקבל החזר מס על ריבית מפיקדון / תוכנית חסכון?

רגע לפני שממלאים טופס החזר מס, חשוב להבין מי זכאי לאותו החזר. בהקשר זה, על מנת לקבל החזר מס, יהיה עליכם להוכיח כי ההכנסה מהריבית בשנת המס לא עברה את הסכום של 17,760 ₪.


  • במידה שאתם עומדים בקריטריון הנ”ל, והסכום הסופי לא עבר את הרף של 17,760 ₪, תוכלו לקבל החזר מס בגין כל המיסים ששילמתם על הריבית.
  • אם ההכנסה מהריבית הייתה מעבר ל-17,760 ₪, תוכלו לקבל החזר חלקי על המס ששילמתם.

איך מתנהל תהליך החזר מס על ריבית מפיקדון?

האם אני זכאי להחזר מס?

האשר פרטים כאן, ויעצי החזר מס יחזרו לבדיקת הזכאות שלך בהקדם האפשרי.

בין אם הנסיבות שלכם הן כאלו או אחרות, הליך החזר מס בגין ריבית מפיקדון ותוכנית חיסכון מתנהל ב-3 שלבים עיקריים בד”כ:

  • קבלת אישור מהבנק: הכוונה לבנק בו מוחזק הפיקדון, כאשר אישור זה יכלול את סכום הריבית שהתקבלה במהלך שנת המס. יש לצרף את הפרטים הבאים למסמך:
  • מספר ת”ז של המבקש
  • מספר הפקדון או מספר תוכנית החיסכון
  • סכום הריבית שהתקבלה
  • בקשה להחזר מס: יש להגיש בקשה באמצעות אתר האינטרנט של מס הכנסה, או באמצעות חברה פרטית כדוגמת Tax-back הכוללת יועצי מס מהשורה הראשונה.
  • בדיקת הבקשה והעברת ההחזר: בשלב הסופי להליך, מס הכנסה יבדוק את הבקשה ויעביר את ההחזר כספי, אם יתקבל האישור, ישירות לעו”ש.

חישוב גובה המס ותקרת הכנסה פטורה ממס

לגבי תקרות של הכנסה אשר פטורות ממס, אלו נקבעות בהתאם לנסיבות האישיות של כל אדם. לצורך העניין, במקרים בהם בני הזוג נולדו לפני 2.1.1948, החזר המס לא יוכל להיות גבוה יותר מאשר אותו מס ששילמו בפועל החוסכים. באשר לחישוב גובה המס, גובה המס מהווה למעשה את סכום הריבית, שהוא הסכום ששולם ליחיד או לזוג בגין הריבית שהתקבלה מפיקדון או מתוכנית חיסכון. במילים אחרות, שיעור המס הוא שיעור המס החל על ההכנסה של היחיד או הזוג. לדוגמה, אם הריבית מהפיקדון עומדת על 10,000 ₪, ושיעורי המס הם 25%, אז גובה המס שיש להחזיר יעמוד על כ-2,500 ₪.


לסיכום, כיצד לזרז קבלת החזר מס על ריבית מפיקדון?

בסופו של דבר, ניתן לקבל החזר מס על ריבית מפיקדון בדרכים שונות, החל מהגשה עצמאית של הטפסים וכלה בהיעזרות בגורם חיצוני. במקרה זה, מפאת המורכבות הבירוקרטית שבדבר, ההמלצה הנכונה ביותר היא ליצור כעת קשר עם צוות Tax-back אשר כולל בשורותיו יועצי מס מהאיכותיים ביותר בשוק. עם ניסיון של שנים ומומחיות בייעוץ מס על סוגיו, צוות Tax-back יוודא כי הכסף המגיע לכם כחוק יועבר לחשבון העו”ש מהר ככל הניתן בכפוף לאילוצים בירוקרטיים שונים הכרוכים בהליך. צרו קשר כעת לקבלת מידע נוסף וקבלו את הכסף שאם לא תדרשו אותו, הוא ימשיך “לשכב” בקופות המדינה.


אודות כותב המאמר:
Picture of עמנואל שרקי
עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי שנתיים באושר ועושר.
האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך

תוכן עניינים

תוכן עניינים

האם אני זכאי
להחזרי מס?

תן למומחים שלנו לבדוק!
השאר פרטים כאן ונחזור אליך